Obsah:
- Použití
- Jaká je funkce dítěte Antimo?
- Jak používáte antimo anak?
- Jak ušetříte Antimo Anak?
- Dávka
- Antimo dávka dítěte pro kinetózu
- Antimo dávka dítěte na nevolnost a zvracení
- V jakých formách je antimikrobiální lék k dispozici?
- Vedlejší efekty
- Jaké vedlejší účinky se vyskytují při používání antimikrobiálních léků pro děti?
- Bezpečnostní opatření a varování
- Co je třeba vědět před použitím antimikrobiálních léků pro děti?
- Je dítě Antimo bezpečné pro těhotné a kojící ženy?
- Interakce
- Jaké léky mohou interagovat s dětským antimo?
- Může jídlo nebo alkohol interagovat s dětským Antimo?
- Jaké zdravotní podmínky mohou interagovat s dítětem Antimo?
- Předávkovat
- Co mám dělat v případě nouze nebo předávkování?
- Co mám dělat, když vynechám dávku?
Použití
Jaká je funkce dítěte Antimo?
Antimo anak je lék, který obsahuje účinnou látku dimenhydrinát, což je antihistaminikum používané k léčbě nevolnosti a závratí způsobených kinetózou u dětí. Obecně se děti cítí nevolně kvůli cestování při cestování veřejnou dopravou, jako jsou lodě, letadla, vlaky, autobusy nebo auta.
Tento lék lze použít ke snížení účinků histaminu, což je sloučenina uvolňovaná tělními buňkami v reakci na poranění a alergické a zánětlivé reakce.
Jak používáte antimo anak?
Používejte dětské antimo v souladu s pravidly uvedenými na obalu drogy nebo podle pokynů lékaře. Nepoužívejte dětské antimo ani méně, ani více, než je doporučeno na obalu.
Chcete-li dosáhnout maximálních výsledků, dejte dětem antimo 30 až 60 minut před zahájením cesty nebo jiné aktivity, která může u vašeho drobce vyvolat nevolnost. Tento lék může dítě užívat před nebo po jídle.
Pokud má vaše dítě v anamnéze určité operace, měli byste se poradit s lékařem, než dáte Antimovi dítě. Musíte se také ujistit, že když váš malý vezme antimo, neužívá jiné léky, které obsahují jiná antihistaminika, jako je difenhydramin (také známý jako Benadryl).
Jak ušetříte Antimo Anak?
Dítě Antimo se nejlépe uchovává při pokojové teplotě. Chraňte před přímým světlem a nevystavujte jej vlhkému místu. Antimo neuchovávejte pro děti v koupelně a také nezmrazujte.
Dodržujte pokyny pro skladování na obalu produktu nebo se obraťte na svého lékárníka. Uchovávejte všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat. Nepláchněte dětské antimo do záchodu nebo do odtoku, pokud k tomu nedostanete pokyn.
Zlikvidujte tento produkt, když jeho platnost vypršela nebo když již není potřeba. Poraďte se s místním lékárníkem o tom, jak bezpečně zlikvidovat produkt, aby nedošlo ke znečištění životního prostředí.
Dávka
Poskytnuté informace nenahrazují lékařskou pomoc. Před zahájením léčby se VŽDY poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.
Antimo dávka dítěte pro kinetózu
- Child antimo se nedoporučuje používat u dětí mladších dvou let.
- Pro děti ve věku 2-5 let: 12,5 až 25 miligramů (mg), užívaných každých šest až osm hodin, pouze pokud je to nutné. Maximální denní dávka je 75 mg.
- Pro děti ve věku 6-11 let: 25 až 50 mg, užívaných každých šest až osm hodin, pouze pokud je to nutné. Maximální denní dávka je 150 mg.
- Pro děti od 12 let: 50 až 100 mg, užívané každé čtyři až šest hodin pouze v případě potřeby. Maximální denní dávka je 400 mg.
Antimo dávka dítěte na nevolnost a zvracení
- Child antimo se nedoporučuje používat u dětí mladších dvou let.
- Pro děti ve věku 2-5 let: 12,5 až 25 mg, užívaných každých šest až osm hodin, pouze pokud je to nutné. Maximální denní dávka je 75 mg.
- Pro děti ve věku 6-11 let: 25 až 50 mg, užívaných každých šest až osm hodin, pouze pokud je to nutné. Maximální denní dávka je 150 mg.
- Pro děti od 12 let: 50 až 100 mg, užívané každé čtyři až šest hodin pouze v případě potřeby. Maximální denní dávka je 400 mg.
V jakých formách je antimikrobiální lék k dispozici?
Sirup, orální: 12,5 mg v pomerančové a jahodové příchuti
Vedlejší efekty
Jaké vedlejší účinky se vyskytují při používání antimikrobiálních léků pro děti?
Pokud se u Vašeho dítěte objeví při užívání tohoto léku alergické příznaky, jako je svědění, kožní vyrážka, potíže s dýcháním a otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.
Přestaňte používat pediatrické antimo a okamžitě kontaktujte svého lékaře, pokud vaše dítě:
- Močte pouze malé nebo vůbec žádné močení
- Pocit zmatenosti nebo drastická změna nálady
- Třes
- Záchvaty
- Rychlý nebo nepravidelný srdeční rytmus
Nežádoucí účinky jsou poměrně časté:
- Nesnesitelná ospalost
- Suché rty, nos a hrdlo
- Zácpa nebo potíže s vyprazdňováním
- Rozmazaný zrak
- Jako by se necítil unavený a příliš vzrušený
Ne každý se setká s vedlejšími účinky, které byly zmíněny. U některých dalších dětí se mohou vyskytnout některé nežádoucí účinky, které však nejsou uvedeny výše.
Pokud máte obavy z určitých nežádoucích účinků, které vaše dítě zažívá, neváhejte se poradit se svým lékařem nebo lékárníkem.
Bezpečnostní opatření a varování
Co je třeba vědět před použitím antimikrobiálních léků pro děti?
Ujistěte se, že vaše dítě není alergické na hlavní složku antimonu, jmenovitě dimenhydrinát. Pokud je vaše dítě alergické na tyto látky, neužívejte tento lék.
Zeptejte se lékaře na užívání tohoto léku, pokud má vaše dítě jiné zdravotní potíže, zejména následující nemoci:
- Historie záchvatů
- Problémy s ledvinami nebo játry
- Problémy s močovým měchýřem
- Astma
- Bronchitida
- Emfyzém
- Různé další problémy s dýcháním
- Srdeční problémy
- Glaukom
Nepodávejte tento léčivý přípravek dětem do dvou let.Při používání antihistaminik u dětí se vždy nejprve poraďte s lékařem. Nevhodné použití antihistaminik u dětí, které ještě nejsou dost staré, může způsobit smrt.
Je dítě Antimo bezpečné pro těhotné a kojící ženy?
Užívání dimenhydrinátu, hlavní složky v antimo pediatrii, může poškodit dítě, které je stále v děloze. Proto, pokud plánujete užívat antimo pro děti během těhotenství, s nadějí, že dávky dimhenhydrinátu obsažené v pediatrických antimosech nepoškodí váš plod, neměli byste je používat.
Tento lék je zahrnut do rizika těhotenství kategorie B podle amerického úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).
Následující odkazy odkazují na kategorie rizika těhotenství podle FDA:
- A = není ohrožen
- B = Žádné riziko v několika studiích
- C = Možná riskantní
- D = Existují pozitivní důkazy o riziku
- X = Kontraindikováno
- N = neznámý
Mezitím se dimenhydrinát, který se nachází v dětském antimu, může také uvolňovat z mateřského mléka, takže pokud máte v úmyslu užívat tento lék během kojení dítěte, měli byste přestat kojit. Před použitím tohoto léku se vždy nejprve poraďte s lékařem.
Interakce
Jaké léky mohou interagovat s dětským antimo?
Interakce dětského antimonu s jinými léky může změnit výkonnost léku nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. V tomto článku nejsou uvedeny všechny možné lékové interakce.
Uchovávejte seznam všech produktů, které užíváte (včetně léků na předpis / léků bez předpisu a rostlinných produktů), a poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, nepřestávejte ani neměňte dávku žádného léku bez souhlasu lékaře.
Ačkoli by některé léky neměly být užívány současně, v určitých případech mohou být užívány současně dva různé léky, i když jsou možné interakce.
V takovém případě může lékař změnit dávku nebo učinit další opatření, která mohou být nutná. Informujte svého lékaře, pokud užíváte jakékoli jiné léky na předpis nebo léky bez předpisu.
Antimé děti obsahující dimenhydrinát mohou interagovat s několika typy drog. Existuje 592 typů léků, které mohou interagovat s dimenhydrinátem, ale zde jsou léky, které s tímto lékem interagují nejčastěji, a to:
- Kyselina acetylsalicylová (aspirin)
- amitriptylin (Elavil, Endep, Vanatrip)
- Aspirin s nízkou silou (aspirin)
- Ativan (lorazepam)
- Benadryl (difenhydramin)
- kodein
- Crestor (rosuvastatin)
- Cymbalta (duloxetin)
- difenhydramin (Benadryl, Banophen, Benadryl Allergy, ZzzQuil, Sleep, Benadryl Children's Allergy, Diphen, Sominex, Unisom SleepGels, Nytol, Simply Sleep, Diphedryl, Dicopanol, Diphenhist, Diphenadryl, Quenalin)
- Rybí olej (omega-3 polynenasycené mastné kyseliny)
- ibuprofen (Advil, Motrin, MOTHER, Advil Liqui-Gels, Motrin IB, Proprinal, Advil Children's, Caldolor, Dětský Motrin, Dětský Ibuprofen Berry, Motrin Dětský, Rufen, Ibuprofen PMR, Matka-8, Motrin Pediatric, Menadol, Nuprin, Advil Síla juniorů)
- Lasix (furosemid)
- Lipitor (atorvastatin)
- Lyrica (pregabalin)
- meklizin (Antivert, Bonine, Dramamine Less Drowsy, Help I'm Nauseous, Medivert, Meclicot, Dramamine All Day Less Drowsy, Travel Sickness, Antrizine, Dramamine II, D-Vert, Driminate II, Ru-Vert-M, Meni-D , Travel-Ease, Motion-Time, Sea-Calm, Verticalm)
- metadon (doolofin, metadóza, metadonové diskety, metadóza bez cukru)
- oxykodon (OxyContin, Roxicodone, Xtampza ER, OxyIR, Oxaydo, Dazidox, Oxyfast, Oxecta, Oxydose, RoxyBond, Percolone, M-Oxy, ETH-Oxydose, Endocodone, Roxicodone Intensol)
- Paracetamol (acetaminofen)
- Percocet (acetaminofen / oxykodon)
- Prozac (fluoxetin)
- skopolamin (Transderm-Scop, Scopace, Maldemar)
- Seroquel (kvetiapin)
- Synthroid (levotyroxin)
- Tylenol (acetaminofen)
- Tylenol s kodeinem # 3 (acetaminofen / kodein)
- Ventolin (albuterol)
- Ventolin HFA (albuterol)
- Vitamin B12 (kyanokobalamin)
- Vitamin C (kyselina askorbová)
- Vitamin D3 (cholekalciferol)
- Xanax (alprazolam)
Může jídlo nebo alkohol interagovat s dětským Antimo?
Některá léčiva by se neměla používat při jídle nebo při konzumaci určitých potravin, protože by mohlo dojít k lékovým interakcím, a to iu dětských antimo.
Konzumace alkoholu, zejména ethanolu, způsobuje interakce s antiimovými dětmi. Diskutujte o užívání léků vašeho dítěte s jídlem, alkoholem nebo tabákem u svého poskytovatele zdravotní péče.
Jaké zdravotní podmínky mohou interagovat s dítětem Antimo?
Přítomnost dalších zdravotních problémů v těle vašeho dítěte může ovlivnit jeho užívání tohoto léku. Informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, zejména:
- Předčasný porod
- Respirační problémy, jako je astma
- Problémy s játry
- Srdeční problémy
Předávkovat
Co mám dělat v případě nouze nebo předávkování?
V případě nouze nebo předávkování okamžitě kontaktujte poskytovatele pohotovostních služeb (112) nebo okamžitě pohotovost na nejbližší nemocnici.
Co mám dělat, když vynechám dávku?
Pokud zapomenete na dávku tohoto léku, užijte ji co nejdříve. Pokud se však blíží čas další dávky, vynechanou dávku přeskočte a vraťte se k obvyklému dávkovacímu schématu. Nezdvojnásobujte dávku. Tento přípravek užívejte pouze v nezbytně nutných případech.
Hello Health Group neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu.
